-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Norsk hydrogenaktør og tysk lastebilaktør går sammen
– Vi ser frem til å se hundrevis av tunge kjøretøy fra Quantron på Nordiske veier i årene som kommer, sier Jens Berge, administrerende direktør i Norwegian Hydrogen.
Det er ikke lenge siden YrkesBil omtalte Norwegian Hydrogen AS, som har store planer for sitt fyllestasjonsselskap, Vireon.
Nå melder selskapet at de har inngått et samarbeid med det tyske lastebilselskapet Quantron AG, som YrkesBil også har møtt - og omtalt - flere ganger tidligere.
Foretrukket partner
Norwegian Hydrogen opplyser at de nå blir en strategisk partner i Quantrons Clean Transportation Alliance, og at de med dette også blir «en foretrukket partner for Quantron i hele Norden, og i Norge er samarbeidet enda tettere».
Det tyske selskapet har et konsept de kaller «Quantron-as-a-Service», som fungerer slik at deres lastebilkunder kun fyller hydrogendrivstoff på lastebilene sine fra Quantrons foretrukne hydrogenleverandører.
Som tidligere skrevet arbeider Norwegian Hydrogen nå med å etablere
fyllestasjoner for hydrogen i sentrale deler av Norden. Dette gjøres gjennom
det nyetablerte datterselskapet Vireon.
– Avtalen med Quantron er en fantastisk start på dette første trinnet i vår planlagte utrulling i Europa. Vi ser frem til å se hundrevis av tunge kjøretøy fra Quantron på Nordiske veier i årene som kommer, sier Jens Berge, administrerende direktør i Norwegian Hydrogen.
Ny standard
Quantron jobber med såkalt nullutslipps person- og godstransport.
- Vi jobber med helhetlige løsninger som ikke bare omfatter selve kjøretøyene, men også energiforsyningen og nødvendig infrastruktur. I Norwegian Hydrogen og Vireon har vi en utmerket partner for å realisere våre ambisjoner i det nordiske markedet, sier Anil Reddi, Director Quantron-as-a-Service.
Norwegian Hydrogen opplyser at de produserer, distribuerer og leverer grønt hydrogen til både mobilitets- og industriformål.
Partnerskapet med den tyske lastebilleverandøren mener Norwegian Hydrogen vil bidra til å akselerere Vireons ambisjon om å rulle ut et nettverk av 30-50 storskala hydrogenfyllestasjoner innen 2027.
Det første steget
Selskapene hevder det er stor interesse og etterspørsel etter brenselcelledrevne tung-/langtransportbiler i Norden og i resten av Europa.
Vireon anslår at det vil være mer enn 1.500 hydrogendrevne lastebiler i Norden før 2027. De mener kjøretøyene vil kreve et omfattende nettverk av fyllestasjoner og viser til beregninger om at det vil kreves leveranser av mer enn 20.000 tonn hydrogen per år.
- Vår planlagte virksomhet i Norden gir et veldig godt grunnlag for videre ekspansjon i Europa i årene som kommer, sier Berge.
Selskapet viser til anslag om at 1.500 hydrogenlastebiler på nordiske veier vil spare opptil 250.000 tonn CO2 per år sammenlignet med dieselbiler.
Les også:
-
Nikola søker konkursbeskyttelse
-
Asko velger Litra og krever «bærekraftige transportløsninger»
-
Norge skulle bli deres «andre hjemmemarked» - nå kjemper Quantron for å overleve
-
– Nå må vi bruke den teknologien vi har, der det fungerer
-
Hydrogen, selvkjørende lastebiler og registreringsutfordringer på agendaen
-
Kritiske til Enova-støtteordning: – Mange kunder tør ikke legge inn ordre på elektriske lastebiler
-
IAA Transportation: Prøvekjøring av Tesla Semi og mye annet du ikke vil gå glipp av
-
Elektrisk drift eller hydrogen på lastebiler? Det enkleste er ofte det beste
-
MANs eTruck nærmer seg - men får følge av diesel- og hydrogennyheter
-
Ett skritt nærmere Hilux på hydrogen