-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Scania øker forspranget
Scania var eneste lastebilmerke i Norge med fremgang i oktober, og stod for halvparten av alle nyregistreringer i måneden. 201 biler skiller Scania og Volvo med to måneder igjen av året.
I et totalmarked på 479 registrerte nye lastebiler over 16 tonn i oktober, stod det Scania på 238 av dem.
Det gir intet mindre enn en markedsandel på 49,7 prosent, og økning i volum sammenlignet med oktober i fjor på 65,3 prosent, ifølge ferske tall fra Opplysningsrådet for Veitrafikken (OFV).
Legg til at Volvo Trucks hadde 39 prosent markedsandel i oktober, med sine 187 registreringer, og «røkla» har kun drøye 11 prosent av markedet til fordeling.
Mens Scania hadde en formidabel økning målt mot fjorårets oktober, ble det volumnedgang på 13,4 prosent for Volvo i Halloween-måneden.
Blant topp fem-merkene var nedgangen størst for Mercedes-Benz på tredje med 32,4 prosent, MAN på fjerde med 29,2 prosent nedgang og Renault Trucks med minus 20 prosent, alt ifølge OFV.
Volvo stabil
Ser vi på OFV-tallene hittil i år er totalmarkedet 4 128 registreringer, såvidt opp med 0,4 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.
Også her er Scania den eneste av de store som kan vise til grønne tall i kolonnen for volumendring: Opp 19 prosent.
En markedsandel på 45,3 prosent er solid og tyder på bra innsats i år, men volumøkningen forteller kanskje vel så mye om at alt ikke var på stell i fjor når det gjaldt leveransesituasjonen.
Det var Norsk Scania-sjef Frode Neteland åpen om i nyttårsintervjuet med YrkesBil, der han også sa at de var i ferd med å bli friskmeldt.
Scania har slitt spesielt med å levere elektriske lastebiler, blant annet grunnet problemene hos Northvolt, men nå ser noe ut til å ha løsnet her også - selv om tallene er små: fra fire elektriske i oktober i fjor, til 11 i år.
Volvo er hittil i år rimelig stabil, med en liten volumnedgang på 1,1 prosent. Det betyr markedsandel per i dag på 40,4 prosent.
201 biler skiller de to svenske merkene når det gjenstår to måneder av året.
Mercedes-Benz har registrert 300 nye tunge lastebiler per 31. oktober, en volumnedgang på 20 prosent.
Verre er det for MAN som har registrert 154 eksemplarer, ned 46,3 prosent fra samme periode i fjor.
Mer el og gass
Andelen dieseldrevne lastebiler over 16 tonn er hittil i år 81,6 prosent, mot 87,6 prosent i samme periode i fjor.
Gassmotorene har økt sin andel fra 8,2 til 11 prosent og de elektriske har økt fra 4,1 til 7,2 prosent.
Ser vi på oktober isolert økte dieselandelen fra 83,4 til 84,3 prosent, og elektrisk fra 4 til 7,1 prosent. Gass gikk ned fra en andel på 12,1 prosent i oktober i fjor til 8,6 prosent i år.
LES OGSÅ:
-
Scanias beste serviceteam
-
ST Vik med norgespremiere for Scania
-
Ford kjøper sine egne F-Max
-
Applaus til IVECO-kollegaer
-
Tøft oppdrag fikk elektrisk løsning
-
– 2025 ser litt lysere ut enn vi først trodde
-
– Veksten skal skje gjennom ny teknologi
-
Møt opp fredag! Blod, tårer og trafikksikkerhet!
-
«Nye Iveco» i Norge: Mindre skreddersøm og mer volum
-
Hurtig ny leder for Hedin Nordic Truck